Web Tasarım

Web Site Tasarımında Özgünlüğün Önemi

Web Site Tasarımında Özgünlüğün Önemi ?

Yazımızda detaylarına girmeden, iş hayatımızda felsefe edildiğimiz bir sözle başlamak isteriz;
Taklitler, sadece asıllarını yaşatır.”

Web tasarımı hizmetlerimizin tamamında, birbirini tekrar etmeyen ve her müşterimiz için apayrı bir
“ kurumsal kimlik” yaratan işlerimizin temelinde bu felsefe yatar. Zira her web sitesi birbiriyle aynı amacı taşısa da, temsil ettikleri işletmeler için tamamen farklı bir değer taşır.

Özgün Tasarım Neden Önemli?

Özgünlük, sadece size özel ve benzeri olmayan anlamını taşıyan ve internette artık son derece önemli bir terimdir. Malum, birbirinin benzeri olan çokça siteyle karşılaşıyoruz artık internette. Fakat öncü değilse; benzerleri sadece ufak çaplı başarılar elde edebilmektedir. İşletmeler içinde aynı şartlar geçerli. Özgün tasarım ve özgün içerik başta olmak üzere, ziyaretçilere ve müşterilerinize daha nitelikli bir ön intiba bırakabilmeniz için, sadece size özel olan alanı olabildiğince dikkatli kullanmanız gerekir. Ayrıca, bu alanda dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda, sonraki aşamalarda karşılaşma ihtimaliniz olan, telif sorunlarıdır. Bu tip hukuki bir sorunla uğraşmamak için, web sitenizin tüm ayrıntılarında özgünlüğe ciddi önem vermenizi öneriyoruz.


Kopya, güvensizliktir!

Başta Google olmak üzere, artık yapay zekâ teknolojisine geçen tüm arama motorlarında kopya içerik ve kopya tasarım daha henüz en başında fiyaskoyla sonuçlanacak istenmeyen sonuçlar doğurabilir sizler için. Bu nedenle, gelişen arama motorları teknolojisi birçok kopya içeriği ve tasarımı “ güvensiz “ veya “ kopya “ olarak niteler. Ayrıca, arama sonuçları sayfasında da ne kadar ekstra seo çalışması yapsanız da, istenilen sonuçlara maalesef ulaşamayabilirsiniz.        

Ticari faaliyet gerçekleştiriyorsanız, aynı tip ürün ve hizmet sunsanız dahi daha nitelikli bilgilerle ziyaretçinin istediğini veremiyorsanız, o ziyaret sadece “ ziyaret “ olarak kalır.

Müşterileriniz, akılda kalacak bir hizmeti ve karşılamayı ilk ziyaretlerinde kazanırlar. Bu sizin, sonraki ziyaretlerde ve tavsiyelerinizde kilit noktanız olacaktır. Sunduğunuz hizmetin veya ürünün kalitesi, fiyatı ne kadar önemliyse, sizlerin bunu web sitenizde en özgün ve nitelikli şekilde tanıtıyor olmanızda o kadar önemlidir.

Dijital Dünya’da Telif Sorunları İçin Özgün Tasarım Şart

Günden güne önemi hızla artan marka değeri, artık internette birçok sitenin içeriğinden Favicon ( Tarayıcı İmgesi ) gibi basit görsellerine kadar ciddi bir telif koruması ile karşı karşıya. Hukuki açıdan olduğu kadar, sonradan piyasa anlamında da ciddi itibar zedelenmesi gibi sorunları yaşamamak için özgün tasarım seçeneğini ciddi olarak tercih etmenizi öneririz. Kartvizit tasarımı, logo tasarımı, ofset baskı gibi birçok alanda kurumsal kimliğinizi ön plana çıkaracak dijital materyallerde, imkan dahilinde mutlaka marka tescili işlemini de hemen sonrasında yapmanız sizler açısından son derece doğru bir karar olacaktır. Kendisi dijital dünyada hem maddi hem de manevi anlamda güvenceye almanız, orta ve kısa vadede işletmeniz için geri dönüşü zor veya imkânsız birçok istenmeyen duruma karşı sizleri koruyacaktır. Bu tip hatalara düşmek, farkında olmadan yönelmek istemsiz kayıplarınıza sebep olabilir. Sizler için en doğru tercihi, bırakın biz yapalım! Deneyimimiz ve hizmetlerimizde müşteri memnuniyeti önceliğimiz, sizleri internet dünyasında her zaman farklı ve özel kılacak.

Web tasarımında, sadelik ve özgünlük sizin internet dünyasında dillerden dile dolaşacak bir başarınızın ilk doğru adımlarıdır. Örneğin, sıfırdan girişilen özellikle start-up ( girişim projeleri ) gibi çalışmalarda, sunacağınız hizmetin benzerleri arasında mutlaka göze çarpan bir farkı olmalı. Sizlerde web siteniz ile kendi dünyanızda sıfırdan bir iş hayatı atılımı özeni göstermelisiniz ki; bu da sadece kendinize has bir üslup ile mümkündür.

Bizi tercih eden ziyaretçilerimize de, kısa bir mesajımız olacak. Siz markanızı da, başarınızı da emin
ellere bırakarak en doğru kararı henüz işin başında verdiniz zaten, tebrik ederiz! Eminiz, bu birlikteliğimiz uzun soluklu başarıların da ilk adımı olacak.

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on reddit
Share on pinterest
Share on vk
Share on skype
Share on telegram
Share on email

Author

Murat Tan