Web Tasarım

Web Tasarım Ajansıyla Çalışırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Web Tasarım Ajansıyla Çalışırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Her işin ehli ile çalışmak, hem kaliteyi hem de uzun vadede çözümü beraberinde getirir. İnternet söz konusu olduğunda da, teknik ve deneyim açısından benzerleri arasında fark yaratan firma veya kişilerle çalışmak sizler için ciddi avantajları da beraberinde getirecektir.

Bu firmaların başında da, web tasarım ajansları gelmektedir. Web tasarımı yaptırmaya karar verdiğinizde, öncelikli işiniz bu konuda referansları ile deneyimini ön plana koymuş ve müşteri yorumları ve memnuniyeti ile fark yaratmış web tasarım ajanslarını araştırmanızı tavsiye ederiz.

Peki, web tasarım ajansıyla çalışırken nelere dikkat edilmeli?

Bu konuda yine maddeler halinde neden – sonuç ilişkilerini irdelemenin en doğrusu olduğunu düşünüyoruz. Öncelikle, nedeni başlık olarak ekleyeceğiz. Bu sayede, muhtemel sorunların ve karşılaşılacak istenmeyen hallere karşı size ne gibi katkılar sunacağını da başlık altında anlatabiliriz.

1- Her Zaman Ulaşılabilir

Web tasarım ajansları, sabit bir işyerine sahip oldukları için hem iletişim hem de ulaşım açısından müşterilerin tercih etmesi gereken nitelikte çözüm ortaklarıdır. Ofis ortamlarında çalışmanın verdiği sorumluluk ve nizami hareket etme alışkanlığı sayesinde, sizler açısından güvenilir bir iş ortağı görüntüsü çizerler.

2- Sözleşme Yapılabilir

“Söz uçar, yazı kalır.” Özellikle ticaret alanında faaliyet gösteren her işletme bilir ki; iki tarafın karşılıklı güvence altına alındığı sözleşmeler bu tip alanlarda son derece önemlidir.

Sözleşme yaptığınızda, hem hizmet kapsamını hem haklarınızı yazılı güvence altına almış olursunuz. Her iki tarafın sorumlulukları, karşılıklı mutabakat ile kararlaştırıldığı için iş öncesi ve sonrasında hizmetinizin kapsamındaki tüm maddelerin yerine getirilmesi şarttır.

3- Değiştirme ve Revize Avantajı

İlerleyen zamanlarda yaşanacak farklı gelişmeler neticesinde, siteniz üzerinde bazı değişiklik ve revizelere gidebilirsiniz. Örneğin, logo tasarımından sonra bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. Bu değişiklikleri, ekstra herhangi ücret ödemeden veya tekrar anlaşma & teklif prosedürüne takılmadan yaptırabilirsiniz.

4- Faturalı İşler Yaparsınız

Anlaşmazlıklar durumunda, tıpkı sözleşme gibi sizi güvence altına alan bir diğer resmi belge de faturadır. Resmi makamlarca, anlaşmazlıkların çözümünde hukuki süreçlerin lehinize sonuçlanması için, mutlaka web tasarım ajansları ile çalışmaya özen gösteriniz.

5- Telefon ve Online Destek İmkânı

Web tasarım ajansları, çalışma günleri içerisinde mesai saatleri boyunca müşterilerine uzaktan veya telefon ile sürekli destek verebilmektedirler. Ayrıca, web sitenizin tüm erişim izinlerine sahip oldukları için, muhtemelen sorunlarda hızlı şekilde müdahale edebilirler. Bu sayede, ekstradan iş gücüne sahip olmanız gerekmez. Dışarıdan herhangi bir uzmana iş yaptırmak gibi külfetli bir işten de kurtulmuş olursunuz.


6- İndirim ve Promosyon Hakkı

Yapılacak işlerin büyüklüğüne göre, sizlere sunulan tekliflerden en cazip olanları genelde web tasarım ajansları tarafından verilir. Bu konuda şu detayı atlamamak gerekir. Sizlere sunulacak güvenceler ve hizmet kapsamı, genellikle iş sonuna kadar değil 1 yıllık dilimi baz alır. O yüzden, finansal açıdan yapacağınız kıyaslamalarda kesinlikle bu detayı değerlendirmeniz gerekiyor. Ayrıca, yine yapılacak işin büyüklüğü göz önüne alındığında, anlaşma kapsamında ekstra hizmetleri de ücretsiz veya sınırlı şekilde de web tasarım ajansına yaptırabilirsiniz.

Sektör deneyimi, referanslar, hizmet sonrası müşteri yorumları ve müşteri memnuniyeti odaklı çözümler; web tasarım ajanslarını benzerleri arasında ayırt etmeniz için dikkat etmeniz gereken hususlardır. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece, aldığınız web tasarımı hizmetinde orta ve uzun vadede her zaman kazanan sizler olursunuz.

İşin ciddiyetine ve işletmenize verdiğiniz değer söz konusu olduğunda, unutulmamalıdır ki; bazı yanlış kararlar tüm işleyişin en başından yanlış devam etmesine neden olabilir. O yüzden, bırakın sizin için her şeyi bizler düşünelim!

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on reddit
Share on pinterest
Share on vk
Share on skype
Share on telegram
Share on email

Author

Murat Tan