Web Tasarım

Web Sitesi Yaptırmanın Başlıca Avantajları

Web Sitesi Yaptırmanın Başlıca Avantajları

Web sitesi yaptırmak, artık bir lüks değil ciddi anlamda bir gerekliliktir. Özellikle ticari faaliyetlerini yürüten firmaların, hem iş kapasitelerini arttırmak hem de Dünya’nın her köşesi ile iletişimde kalabilmek web sitesi sahibi olmak son derece önemli. Avantajları açısından, aslında her sektör için farklı noktalara değinmek daha doğru olur.

Örneğin; ticari açıdan direkt satışla ticaret geliri elde eden firmalar için e-ticaret sitesi sahibi olmak ayrıca internet dünyasında var olmanın birinci amacıdır. Fakat bu özel sektör dışında kamuda hizmet veren firmalar için geçerli değildir. Zira kamu firmaları genellikle devlet bünyesinde geçerli olan prosedürlere tabidir. O yüzden her firma için ayrı bir önem derecesi vardır. Öyle veya böyle, artık bireysel web sitelerinin rutin olduğu bir çağda; özellikle kurumsal anlamda web sitesi sahibi olması ciddi bir ihtiyaçtır. Yani, yazımızın başında belirttiğimiz gibi web sitesi yaptırmak lüks olmaktan çoktan çıkmıştır.

Peki, internette varlığını sürdürmek ve devam ettirmek isteyen firmalara web sitesi yaptırmanın avantajları nedir?

1- Marka ve Kurumsal Prestij Sağlar

Sahip olduğunuz web sitesi, müşteri portföyünüzün gelişiminde en ideal dijital varlıktır. Bu sayede, müşterilerinize hizmet ve ürünlerinizi zahmetsizce tanıtabilir ve satışını yapabilirsiniz.
Tıpkı mağaza veya işyeri ziyaretiniz gibi, günün her saati müşteri ve ziyaretçilerinize açık bir dijital işyeri sahibi olmuş olursunuz. Ayrıca, markanızın kurumsal imajı web siteniz ile internet dünyasında da perçinlenmiş olur.

2- Rekabet Ortamından Geri Kalmamak
İster çevrenizde, ister şehrinizde artık rakiplerinizin birçoğu internette. Geleneksel ticaret yapısının bir adım önüne geçebilmek için, dijital dünyanın nimetlerini web siteniz ile sonuna kadar zorlayabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizdeki avantajları, ziyaretçilerinize bulunduğunuz yerden duyurabilirsiniz. Yapmış olduğunuz kampanya ve promosyonlar ile rakiplerinize nazaran daha tercih edilebilir hal alırsınız. Buda, iş hacminizin genişlemesinde sizlere ciddi katkılar sağlayacaktır.

3- Sürekli Reklam ve Tanıtım
Sahip olduğunuz web sitesi sayesinde, hizmet süreniz boyunca 7/24 reklam ve tanıtım imkânına kavuşursunuz. Firmalar için vazgeçilmez ve kesinlikle ihmal edilmeyecek bir konu varsa, o da reklam ve tanıtımdır. Hem firmanızın, hem markanızın hem de ürün ve hizmetlerinizin web siteniz üzerinden dünyanın her yerine istediğiniz her an tanıtım ve reklamını yapabilirsiniz.

4- Örnek Teşkil Edersiniz

Sahip olduğunuz web sitenizde, geleneksel ticaretinizdeki başarıyı dijital dünyaya da taşıyabilirsiniz. Sitenizde uygulayacağınız seo çalışmaları ile daha bilinir ve tercih edilir olabilirsiniz. Bu sayede, rakiplerinizle aranızdaki farkı açar ve örnek olarak zirvedeki yerinizi alırsınız. Kurumsal hayatınızda, “ örnek alınan” bir işletme olmak, ne kadar gurur verici olur, bir hayal edin? Gelin, hayallerinizi beraber gerçekleştirelim.

5- Hukuki Açıdan Gereksinimleri Karşılarsınız

Her ne kadar dikkat çekici bir avantaj olmasa da, Türk Ticaret Kanunu’nda yer alan yasa maddesi gereği, artık her işletmenin bir web sitesi sahibi olması zorunlu hale geldi. Bazı şartlara bağlanan bu yasa hakkında bilgileri, iletişime geçerek bizlerden tüm detayları ile edinebilirsiniz.

Yukarıda sayılan birçok avantajın yanı sıra, kullanmaya başladığınız andan itibaren işletmeniz için dönüm noktası sayılacak çok daha farklı faydalarını da göreceğinizden emin olabilirsiniz. Web sitesi yaptırmanın başlıca avantajları arasında, kısaca en önemlisi; artık çağın gereksinimini yakalayacak olmanızdır. Her iş internette. En basit örnekle, günde kaç defa ödeme işlemlerinizi veya satın alma işleminizi web siteleri veya uygulamalar üzerinden yapıyorsunuz? Dikkat etmemiş dahi olsanız, sadece sosyal medya mecralarından biran dahi ayrı kalamadığınızı sizlere hatırlatmak isteriz. Öyle ki, çağımız internet çağı. Ve sizin artık geride kalmak gibi bir lüksünüz yok!

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on reddit
Share on pinterest
Share on vk
Share on skype
Share on telegram
Share on email

Author

Murat Tan