Genel

N11 Mağaza Açmak – N11’den Ürün Satma Rehberi 2020

Gözlüklü Mavi Gözlü İş İnsanı

Güney Koreli SK Grup ve ülkemizin en önemli internet projelerinin sahiplerinden olan Doğuş Grubu’nun ortaklaşa bir yatırımı olan N11, 2012 senesinin Haziran ayında Doğuş Planet adı verilen şirket bünyesinde açılmıştır.2013 yılı Mart ayı sonu itibariyle, Türkiye’nin günümüzdeki en büyük e-ticaret platformlarından olan N11 resmi olarak faaliyetlerine başlamış oldu.

N11’de şuan binlerce mağaza sahibi, her gün yüz binlerce internet kullanıcısına kendi ürünlerini satabilmekte ve kendi şirketleri bünyesindeki e-ticaret siteleri ile eş zamanlı entegrasyonlar ile sorunsuz bir e-ticaret faaliyeti sürdürmektedir. Bireysel birçok internet kullanıcısı, son senelerde özellikle N11’in emsalsiz kampanya ve promosyonları sayesinde sıklıkla bu platformu kullanmaya başlamıştır. Firmanın, mottosuna uygun olan 11. Ayın 11. Günü’ nde, Türkiye çapında satış rekorları kıran kampanyaları olduğu bilinmektedir. Onun yanı sıra, Türkiye çapında binlerce mağazaya ev sahipliği yapması da, ürün yelpazesinin neredeyse sınırsız olduğu bir platformdur.

Dijital dünyada, satışında herhangi bir hukuki sorun olmayan, aklınıza gelen ve hatta gelmeyen yüz binlerce çeşit ürünün kolaylıkla alıcı ile buluşabildiği bu platformda, mağaza sahipleri olarak sizlerinde yer alması son derece önemli bir konu.

N11’de Mağaza Açmanın Faydaları

Öncelikle faydaları hakkında fikir sahibi olmalısınız. Bu açıdan, size kazandıracaklarını gördüğünüzde, yazının devamını daha meraklı ve dikkatli biçimde okuyacağınızdan eminiz.

 1. N11, yapısı gereği bir pazaryeridir. Yani, sadece kurucu şirketin kendi ürünlerini değil, ürün sahiplerinin ürünlerini de mağaza açma mantılığı ile kendi platformu üzerinde satışına imkân sunan bir yapıdadır.
 2. N11, ülkemizde faaliyet gösteren en geniş kategorilere ve alt kategorilerine sahip platformlarından biridir. Sadece bilinen temel kategoriler değil, her kullanıcının özel veya farklı konseptlerde her ürün ihtiyacını karşılayabileceği kadar geniş bir satış yelpazesine izin verir. Burada, bilinen kategoriler dışında sıra dışı ürünleriniz dahi olsa, kitlenizin kolaylıkla sizi bulması açısından önemli bir avantaj sunar.
 3. Güvenli Ödeme Sistemi sayesinde, ürünlerinizin satış tahsilâtlarını prosedürleri yerine getirdiğiniz her halükarda sorunsuz biçimde şirket hesabınıza çekebilirsiniz. Ortalama olarak 3 ila 7 gün arasında, kazançlarınız hesabınıza aktarılır.
 4. N11, ülkemizin en geniş kargo ve kurye şirketleri ile anlaşmaya sahip platformlarından biridir. Mağaza açtığınız andan itibaren, bu anlaşmaların doğurduğu fırsatlardan sizlerde faydalanmaya başlarsınız
 5. N11 üzerinden mağaza açtığınız andan itibaren, hizmet bedeli ödemesi ardından 3.000 kadar ürününüzü ücretsiz ( Ekstra ücret talebi olmaksızın. ) listeleyebilirsiniz.
 6. N11 üzerinden mağaza açtığınız andan itibaren, farklı şehir ve noktalarda, ürünlerinizin profesyonel ürün çekimlerini yaptırabilirsiniz.
 7. Yurtdışı hedefli satışlarınızda, E-ihracat uygulaması sayesinde de sorunsuzca yurtdışındaki müşterilerinize hizmet sunabilirsiniz. Üstelik yasal prosedürlerin işlenmesi ve çözümü konusunda destek alabilirsiniz.
 8. N11 üzerinden tek bir mağaza açarak, istediğiniz kategorilerde ürün satışı yapabilirsiniz. Yani, her ürün grubu için ayrı mağaza açmak gibi bir sorununuz bulunmaz.
 9. N11 üzerinden mağaza açtığınız andan itibaren, mağaza sahiplerin mobil cihazlar üzerinden uygulamalar aracılığı ile ürünlere, siparişlere ve diğer satış işlemlerine tam hâkimiyet sağlar.
 10. 2019 Ayı itibariyle, N11 17 milyon kayıtlı üye, 81 şehir ve toplam 26 ülkeye 127 milyon ürün satışı gerçekleştiren gerçek bir e-ticaret devidir. Bu kitlenin, bu imkânlarından faydalanacağınızı bir hayal edin!
 11. Muhasebesel işlemler, faturalandırma ve ihracat çözümleri gibi tamamen N11’e özgü çözümler ile her zaman mağaza sahiplerinin yardımcısı olan bir hizmet anlayışıyla çalışırsınız.

Bunlar sadece sayabildiklerimiz. Bunu yanı sıra, ülke genelinde hem dijital, hem görsel hemde basılı medya üzerinde, neredeyse yılın her günü platformun göz alıcı reklamlarıyla karşılaşıyorsunuz. Bu sayede, mağaza açmak için ödediğiniz hizmet bedelinin çok üzerinde bir geri dönüş sağlanmış oluyor.

Kendi siteniz üzerinden satışlarınız bir yana, N11 üzerinden de sağladığınız satışlar ile iş hacminiz büyür ve farklı platformlarda yer alarak ulaşmak istediğiniz kitlelere ulaşımınız, ekstra masraflara gerek kalmaksızın sağlanmış olur.

N11 Çalışma Mantığı

N11, kurumsal mağaza sahiplerinin platforma ürün ekleme, düzenleme ve ürün kaldırma yetkisi verir. Aynı zamanda, alışveriş öncesi ve sonrası müşterilerle iletişim imkânı sunar. Alınan siparişleri hem panelden hemde diğer iletişim yolları ile mağaza sahibine bildirilmesi özelliği vardır. Ürün sipariş verildikten sonra, platform üzerinden işlem adımlarını paylaşabilirsiniz. ( Sipariş alındı, hazırlandı, kargoya verildi vs… ) Bu sayede, müşteri de bu şekilde tüm işlemlerden haberdar olmuş olur.

Kargo alıcıya ulaştığı andan itibaren, ödeme onayı işlemi başlar. Üründe herhangi bir sorun bulunmadığına karar veren müşteri, N11 üzerinden ödeme onayı vererek; Merkez Havuz sistemine ücretin aktarılmasını sağlar. Sonrasında, N11 ekibi ücreti kurumsal hesabınıza göndererek işlemi sonlandırır.

Peki, N11 ‘de mağaza nasıl açılır?

N11 üzerinden mağaza açmak için, diğer platformlarında ilk şartı olan “ kurumsal yapı ” yani, şirket olma mecburiyetini karşılamanız gerekmektedir. Mağaza açmak için, platformun kurumsal alanında, mağaza açma ile ilgili aklınıza takılabilecek her konuda eksiksiz bilgiler yer almaktadır.

Üstelik başvurunun tamamen çevrimiçi ortamda yapılabilir olması da, gereken tüm belge / evrak ve prosedürler hakkında anında bilgi alınabilir.

N11 websitesinden mağaza açımı öncesi bilgilere erişebilir, Ücretsiz Mağaza Aç butonu ile karşınıza gelen formu doldurup işlemleri başlatabilirsiniz.

N11’in mağaza açma kısmından kurumsal mağaza açma işlemlerinizi açıklamalı aşamalar sayesinde hemen başlatabilirsiniz.

N11 kurumsal müşteri hizmetleri, her türlü iletişim kanalı aracılığı ile sizlere her konuda, hem bilgi aşamasında hem de teknik destek olarak yardımcı olacaklardır. Gerekli evrak ve belgeleri, ister kendiniz isterseniz çalıştığınız muhasebeci / mali müşaviriniz tarafından temin edebilirsiniz.

Bu aşamaları geçtikten sonra, artık sizde bir N11 mağaza sahibisiniz. Satışlarınızın ve kazançlarınızın keyfini sürme sırası geldi. Bol şanslar.

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on reddit
Share on pinterest
Share on vk
Share on skype
Share on telegram
Share on email

Author

Murat Tan