SEO

SEO Ajansını Nasıl Seçmelisiniz?

Seo Ajansını Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dijital dünyanın nimetleri ilk karşılaşmamızdan sonra artarak ve daha kaliteli hale gelerek gelişmeye devam ediyor. Bir hizmetin alternatifi artık birkaç değil, yüzlerce hatta binlerce gibi büyük sayıları bulmaya başladı. Web yazılım, web tasarımı, logo tasarımı ve daha birçok başta kurumsal ve bireysel dijital ihtiyaçlar için son yıllarca inanılmaz boyutlarda artan alternatifler, alıcı tarafında olan müşterilerin bazı noktalarda dikkat etmesini gerektiren durumlar ortaya çıkardı haliyle.

Bu konuda da hem hizmet veren olarak, hem de sahip olduğumuz sorumluluklardan ötürü yine objektif bir tespit ve anlatım yapma ihtiyacı doğdu bizde.

SEO hizmetleri, diğer blog yazılarımızda ele aldığımız gibi bireysel uzmanlarca veya firmalarca yapılabilen, birçok farklı kalemde çalışmayı barındıran bir hizmet türüdür.

Peki, seo çalışmalarına başlamayı karar verdiğinizde seo ajansını nasıl seçmelisiniz?

Birçok hizmet türünde olduğu gibi, kurumsal anlamda bu hizmeti sağlayan kişi ve firmaları tespit ederken kesinlikle o konuda bazı standart bilgilere ve varsa deneyime sahip olmanız gerekiyor. Eğer, deneyiminiz yoksa mutlaka bu konuda bilgi sahibi güvenilir kişilerden veya firmalardan destek almanızı öneriyoruz öncelikle.

Peki, seo ajansı seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

SEO ajansı, ekip üzerine kurulu bir çalışma sergiler. Yani, yazılımdan tasarıma ve içeriklere kadar tüm SEO için önemli konulara ekip içi uzmanlar bakar.

– SEO hizmeti de dâhil birçok hizmet, ajans prosedürleri gereği anlaşma üzerine verilen hizmetler kapsamındadır. Bu sayede, siz ve karşı taraf yazılı belge beyanı altında garanti altına alınmış olursunuz.

SEO ajanslarında, tüm seo stratejisi bir plan dâhilinde işler. Yani, önce eksikleriniz ( tasarım ve yazılım ) , sonrasında ihtiyaçlarınız doğrultusunda her çalışma için özel bir plan uygulanır.

– SEO ajansı bünyesinde alacağınız hizmetlerin, ticari sorumlulukları gereği şeffaf olması gerekiyor. O yüzden, çalışma boyunca talep ettiğiniz ilerleme raporları ve işlem raporları dâhil her türlü bilgiye dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bu detaylar göz önüne alındığında, ister bireysel hizmet alın ister kurumsal – SEO ajansı ile çalışmanın size işin başından itibaren sağlayacağı büyük avantajlar olduğu kesindir.

Kurumsal kimlik altında alınan hizmetlerin, prestij ve marka değerleri göz önüne alınınca hizmet boyu ve sonrası memnuniyette bir o kadar ön planda oluyor.

Ajans kalitesinde” diye sıkça duyduğumuz tabirin, aslında sektörde “ kalite” anlayışının iki kelimede özeti olduğunu bilmenizi isteriz. Seo hizmeti almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz bir çok konu daha var aslında, https://www.sidestek.com/seo-hizmeti-alirken-nelere-dikkat-edilmeli/  bağlantısından daha kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

 

Seo Firması Seçim aşamasında ;

– Ajansın ekibi hakkında fikir sahibi olabilmeniz için kısaca görev alacak ekip üyeleri ile kısa bir tanışma. 
– Ajansın, geçmiş iş tecrübelerindeki referanslar ve ölçümlenebilir başarıları.
Hizmet kapsamı detayları ve anlaşma hususları.
– Hizmet verilecek alandaki rekabet oranları ve ajansın bu rekabet oranlarında elde ettiği başarılar.

Seo Firmasıyla Anlaşma aşamasında;

– Hizmet kapsamı,
– Hizmet kapsamındaki çalışmaların raporlanma ve şeffaflık konularında net ibareler,
– Raporlama aralıklarında kesin tarihler,
– Çalışma kapsamında yer alam aşamaların, anlaşılır açıklamaları.
– Fiyat ve ödeme seçenekleri ve periyotları.

Bu tip seçim ve anlaşma aşamalarında seçim standartlarını kendinize göre oluşturmanız sizler için hem başlangıçta hem de iş boyunca ciddi avantajlar sağlayacaktır

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on reddit
Share on pinterest
Share on vk
Share on skype
Share on telegram
Share on email

Author

Murat Tan