SEO

SEO Hizmetini Yazılım Firmasından Almanın Avantajı

Seo Hizmetini Yazılım Firmasından Almanın Avantajı

İnternet ortamında sunulan hizmetlerin her zaman uzmanlarınca sunulanlarını tavsiye ettiğimiz yazılarla dolu blog sayfamız, farkına varmışsınızdır.

Bunun nedeni, tıpkı geleneksel ticaret hayatımızda olduğu gibi internet ortamında da hizmet ve ürün satıcılarının düşündüğünüzden fazla alternatiflere sahip olmasıdır. Yani nasıl?

Bunu biraz açmamız gerekiyor, haklısınız.

SEO hizmeti, özellikle son yıllarda birçok kişi ve firma tarafından verilmeye başlanan ve gittikçe popülaritesi artan dijital hizmet türü. Başta her uzmanın kendi referansları gereği, belirli kategorilerde ve sektörlerde ciddi başarılar elde ettiği bir gerçek. Ama özellikle bu konuda deneyim sahibi olanlara çözüm ortağı için hep güçlü alternatif olarak bakılmalı.

Buraya kadar, doğru çözüm ortaklarıyla çalışmanın önemi konusunda detay olmasa da ipucu olarak bazı noktalara değindik. Şimdi, SEO hizmetini yazılım firmasından almanın avantajı konusunda size tüm detayları maddeler halinde anlatmaya çalışalım.

Yazılım Firmasından SEO Hizmeti Almak

Dijital hizmet sektöründe, yazılım hayatımıza giren ilk kategoridir. Daha henüz internet evlerde yaygın değilken, yazılım firmalarının özellikle ticari faaliyetlerde firmalara ürettiği çözümler halen günümüze kadar gelişerek devam etmektedir. Örneğin, şuan internette gezinmemiz sağlayan bilgisayar ve mobil cihazların işletim sistemlerinden, tarayıcılara ve uygulamalara kadar her şey yazılım firmaları ve yazılımcıların parmaklarında can bulan dijital ürünlerdir. SEO açısından, yazılım firmasının önemi nedir peki?

– Yazılım firmasında hazırlanacak web sitesi alt yapısı, ilk etaptan itibaren Google ve diğer arama motorlarının belirlediği standartlara uygun şekilde hazırlanabilir.

1.
En başta, web sitesinin alt yapısında en ideal CSS tasarım, kodlama olarak temiz ve performans açısından hızlı bir sistem hazırlanabilir. Bu tarz bir tasarım ve yazılım hazırlığı, Google ‘ın servisleri tarafından da oldukça sevilecek bir özelliktir. Örneğin; mobil uyumlu bir tasarım SEO açısından ciddi anlamda önem taşıyor.

– Yazılım firmalarında, ekip çalışması gereği her işin gerçek uzmanları görev alır. Örneğin, henüz alt yapı aşamasında tasarım ve kodlama kısmında Google başta olmak üzere diğer tüm arama motorları için uygun standartları işin uzmanları yaparlar.


2.
SEO çalışmalarında, temelin sağlam atılması inşaatın tüm aşamalarında sizlere avantaj sağlayacak diye belirtmiştik önceki yazılarımızda. Bu temellerde, başta tasarım olmak üzere; menü yerleşimi, yazı fontu, ikonlar, görsellerin tasarım içi optimizasyonu tasarım ekibinin üstesinden gelebileceği işlerdir. Yazılım kısmında ise, kodlamaların temiz şekilde yani
Google’ ın en çok önemsediği ister Spagetti ister Framework kodlama tarzı kullanımında performans tabanlı bir alt yapı sağlanması tamamen uzmanların kontrolünde olacak.

-Siteniz üzerinde, gelişen teknolojilere göre tekrar düzenleme olanağı bulabileceksiniz. Bu ileriki aşamalarda büyüyen ve ihtiyaçları farklılaşan projeler ve web siteleri için ciddi bir avantajdır.

3.
Yapacağınız kısa bir araştırma size gösterecek ki; çoğu yazılımcı hazır veya farklı yazılımcılar tarafından oluşturulmuş sistemler üzerinde çalışmaya pek sıcak bakmazlar. Bunun nedeni, sistemdeki yapıyı ve kodlama mantığını çözene kadar bir hayli zaman israfı olacağını düşünmeleridir. Bu onlar için ekstradan birkaç ufak veya bir orta derece proje demektir.


Sanırım 3 madde ve açıklamasıyla, size yazılım firmasından seo hizmeti almanın en net faydalarını anlatabildik. Ayrıca, diğer yazılarımızda da sıklıkla vurguladığımız “ anlaşmalı “ hizmet çözümleri, size tüm ihtiyaçlarınızda ısrarla tavsiye ettiğimiz diğer bir nokta. Firmalar nezdinde, bu tip kurumsal ve hukuki sorunları en az şekilde yaşamanız mümkün. Birde, elbette firmalarında “ sözde değil, özde çözüm” üretenleri için ufak bir araştırma, her zaman aklınızda olması gereken konu.

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on reddit
Share on pinterest
Share on vk
Share on skype
Share on telegram
Share on email

Author

Murat Tan