Canlı Destek

Canlı destek modülü neden en iyi müşteri hizmeti türüdür?

Canlı Destek Neden En İyi Müşteri Hizmeti ?

Müşteriler, alışveriş öncesi ve sonrasında tüm aşamalar esnasında karşısında bir muhatap istemektedir. Bu açıdan, her aşamayı sorunsuz aşmaları için gereklidir. Canlı Destek modülü sayesinde Sorunsuz aşmak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkaracaktır.

sitelerinde ve özellikle e-ticaret sitelerinde, müşteri hizmeti denildiğinde ilk akla gelen sorunsuz ve hızlı iletişim ile soru ve sorunlara yerinde müdahale edebilmektir. Bu müdahale araçları içerisinde, son yıllarda en etkilisi olanda şüphesiz canlı destek programlarıdır.

Peki, birçok iletişim kanalı varken neden canlı destek modülü diğerlerine nazaran en iyi müşteri hizmeti türüdür?

Aslında bunu maddeler halinde açıklamak daha iyi bir seçenek olabilir.

Fakat ilk başta şunu belirtmekte fayda var : “ İnternet hız dünyasıdır. Bilgiye hızlı erişim, ürünlere hızlı ulaşım, hizmetleri hızlıca bulabilmek ve en hızlı şekilde ihtiyaçlarımızı giderebilmek; bu dünyanın temel prensibidir.”

Bu aşamada, alışveriş amacında olan ziyaretçilerin hızlı etkileşim ile kısa sürede müşteriniz haline gelmesi de yüksek bir ihtimaldir.

  • Müşterilerinizi ilk karşılayan siz olursunuz. Bu sayede, marka ve firma temsili sizin başarı ve kaliteniz ile özdeşleşmektedir. İlk görüşme, tıpkı ilk intiba kadar önemlidir. O yüzden, kalitenizi ve hizmet anlayışınızı ilk adımda müşterilerinize yansıtabilirsiniz.
  • Onlara hızlı çözümler sunabilir, sorun çözmedeki kabiliyetiniz ile müşteri memnuniyeti hedeflerinizi yükseltebilirsiniz. Bu kategoride çıtanızı ne kadar yüksek tutarsanız, rakiplerinize nazaran avantajlarınız da her zaman artı hanenize yansır.
  • Kullanımı ve etkisi en kolay iletişim kanalıdır. Sorunları anında analiz edebilir, yerinde inceleyebilir ve anında çözebilirsiniz.
  • Reklam ve diğer tanıtım masraflarınızın boşa gitmemesi için, ilk ziyaretin müşteri üzerinde etkin bir şekilde deneyim ile sonlanmasını sağlayabilirsiniz. Bir defa ulaştığınız müşteriye, sonraki seferlerde tavrı, tercihleri, zevkleri gibi konularda aşina olmanızı sağlar. Buda, kişiselleştirilebilir bir müşteri ilişkisi niteliği sağlar.
  • Zaman tasarrufu sağlarsınız. Sorunların çözümü için, prosedürlere takılmaksızın veya sorunun oluşmasına izin vermeksizin müdahale edebilirsiniz.
  • Arşivleme ve istatistikî olarak raporlama imkânınız vardır. Bu sayede, ileriye dönük stratejilerinizde size hatalı yollarınızın tespiti ve daha iyi stratejisi oluşturmanız açısından kılavuz desteği sağlar.
  • Varsa sistem içerisindeki teknik problemleri, yerinde tespit ile kısa sürede çözebilirsiniz.

Bu ve benzeri birçok açıdan, canlı destek modülü son yıllarda binlerce firmanın seçimi olarak en iyi müşteri hizmeti türü olmayı fazlasıyla hak etmektedir.

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on reddit
Share on pinterest
Share on vk
Share on skype
Share on telegram
Share on email

Author

Murat Tan