E Ticaret

E-Ticaret Paketleri İşinizi Çözecek Mi?

E-ticaret Paketleri İşinizi Çözecek mi ?

E-ticaret yazılım alt yapısı, esasında benzerleri arasında çok temeller esasında birçok ortak özelliği taşır. Sepet, ödeme sayfası, üyelik ve sipariş takibi gibi. Fakat her işletme veya girişimci için farklı ihtiyaçlar söz konusu olduğundan, her standart özellik size uygundur bir diye bir kaide yoktur.

O yüzden, paketlerin tamamında belirtilen standart özelliklerin hangisinin sizin işinizde gerekli olduğunu öncelikle araştırmak ve sorgulamak en doğrusu olacaktır. E-ticaret paketleri genel olarak internette alışverişi kolaylaştıran, işletmelerin takip kabiliyetlerini ve satış performanslarını arttıracak ciddi anlamda işe yarar özellikleri barındırır.
Örneğin, her internet kullanıcı kredi kartı ile alışverişi tercih etmeyebilir. Tam tersi olarak, tüm internet alışverişlerinde kredi kartını tercih edenlerde olabilir.

O yüzden, ödeme yöntemi olarak hem kredi kartı, hem de havale & eft ve kapıda ödeme seçeneklerini aynı anda barındırması sizler için büyük bir avantaj sağlar.

E-ticaret paketlerinin genel özellikleri:


* Birçok e-ticaret sitesi üyelik sistemine sahiptir. Üyelik sistemi sayesinde, kayıtlı kullanıcıların tekrar eden alışverişlerinde hızlı işlem yapma olanağı doğar. Ayrıca, faturalandırma ve teslimat bilgilerinin de üyelik dâhilinde alınmasından ötürü, tüm işlemler daha pratik hale gelir.

* Ürün, kategori bazlı kısa süreli indirim uygulamaları. Özellikle özel günlerde ve satışının seri olmasını istediğiniz stok fazlası ürünlerde uygulayacağınız kampanyalarda, bu tip bir özellik çok işinize yarayacaktır.

* Kargo takip sistemi ve kargo ücretsizdir özelliği sayesinde, müşterilerinize hem promosyon aşamasında hem de sistem üzerinden takip ile sürekliliğini ve memnuniyetini sağlarsınız. Birçok e-ticaret sitesinde bu özellikler, sıklıkla tercih edilen sebeplerdendir.

* Sosyal medya hesapları ile kolay üyelik, artık birçok e-ticaret sitesi ve web servisinde aktif olarak kullanılan bir diğer özellik. Bu sayede, ziyaretçiler kolayca üye olarak site içerisindeki aksiyonlarını hızlı biçimde gerçekleştirebilmektedirler.

* Farklı ödeme yöntemleri, üyelerin satın alma işlemlerinde tercih edecekleri ödeme yöntemleri seçenekleri için oldukça işinizi kolaylaştıracaktır. Kredi kartı ile ödeme özelliği yanı sıra, artık çokça tercih edilen kapıda ödeme ve eft & havale yöntemi de seçenekleriniz arasında yer almasını önerdiğimiz ödeme yöntemlerinden.

* Pazaryeri entegrasyonları sayesinde, artık sadece e-ticaret siteniz üzerinden değil birçok büyük e-ticaret platformu üzerinden de ürün ve hizmetlerinizi satabilirsiniz.

E-ticaret paketleri tercih edilmeli mi?


Bu tip özelliklerin ve fazlasını barındıran hazır e-ticaret paketlerinde aslında her isteğinizi karşılayacak nitelikler fazlasıyla yer almakta. İşin doğrusu, bu tip özellikleri özel yazılımınızda uygulamak istediğinizde, mali anlamda bütçenizi biraz daha arttırmanız gerekecektir.
Fakat hazır e-ticaret paketlerinde standart satış fiyatları sayesinde birçoğuna daha uygun fiyatlardan sahip olma olanağınız var. Kısaca, yine objektif bir bakış açısı olacak ama birçok anlamda e-ticaret paketleri sizler için daha cazip diye düşünüyoruz. Kurulum süresi, maliyeti, destek imkânı ve güncellemelere genellikle bu paketler dâhilinde ücretsiz sahip oluyorsunuz. Tabi, her firma ve servis için, e-ticaret paketlerindeki hizmet ve fiyat detayları farklılık gösterebiliyor. Bunu da hatırlatmakta fayda var.

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on reddit
Share on pinterest
Share on vk
Share on skype
Share on telegram
Share on email

Author

Murat Tan