E Ticaret E-Ticaret Danışmanlığı

Hazır Altyapılı E-Ticaret Yazılımı İle Özel Yazılım E-Ticaret Sitesi Arasındaki Farklar

Hazır Alt Yapılı E-ticaret Yazılımı

Aslında birçok açıdan hazır e-ticaret sistemleri ve özel e-ticaret sitesi yazılımı özelliklerini diğer blog yazılarımızda belirtmiştik. Bu sefer, tam anlamıyla bir kıyaslama yapmamız gerektiğini düşündük. Toplu olarak tek içerikte bunların yer alması, kafanızda tüm soru işaretlerini gidererek daha net bir seçim yapmanıza olanak sağlayabilir.

Hazır E-ticaret Yazılımı Avantajları

* Hazır satılan e-ticaret yazılımları, seri satışından ötürü daha uygun fiyatlıdır. Bu sayede, özel yazılıma nazaran ciddi bir fiyat farkı çıkar.

* Hazır e-ticaret yazılımlarında, standart dahi olsa birçok göz alıcı ve işe yarayan özellik mevcuttur.

* Teknik destek anlamında, resmi satış sitelerindeki ticket ( destek bildirimi ) ve canlı destek yardımları sürekli aktiftir. Hızlı biçimde, oluşacak sorunlara ve kafanızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz.

* Yazılım üzerine uygulanabilecek, hazır tasarımlar ve özel tasarımlar için hizmet bölümleri vardır. Sektörünüzle ilgili hazır e-ticaret sistemi üzerine uygun tasarımları tercih edebilirsiniz.

* Birçok entegrasyon sistem üzerindedir. Kredi kartı ödemeleri için banka pos sistemleri, SMS bilgilendirme servislerinin entegrasyonları gibi çok işinize yarayacak ve kolaylık sunacak özel çözümleri, hazır yazılımlarda fabrika ayarı ile elde edebilirsiniz.

* Güncellemeler ile var olan sorunların çözümlerine kısa sürede kavuşabilirsiniz. Bu sayede, ekstra geliştirme masraflarından da kaçınmış olursunuz.

Özel E-Ticaret Yazılımı Avantajları

* Sistem tamamen size özel olacağından, benzersiz bir tasarım ve yazılım alt yapısına sahip olmuş olur.

* Özel e-ticaret yazılımı sonrasında, tüm kodlar ve tasarım tarafınıza ait olduğu için size teslim edilir.

* Anlaşma gereği, tüm hizmet kapsamında üzerinde istenilen geliştirmeler seri şekilde yapılabilir.

* Size özel çözümler ( ön muhasebe, sms bilgilendirme, e-bülten sistemi vb. ) hizmet kapsamında ek ücrete tabi şekilde veya anlaşma kapsamı maddeleri gereği yapılabilir.

* Şayet firmalarla anlaşma üzerinden çalışma olanağı bulduysanız, destek ve sorun çözümü erişimleri de bir o denli hızlı olur.

Yani;

Ortalama olarak kıyaslamalarına baktığımızda hazır alt yapılı e-ticaret yazılımı, özel yazlım e-ticaret sitesine nazaran daha avantajlı duruyor.

Fakat yine belirtmekte fayda görüyoruz ki; her işletmenin ve girişimcinin e-ticaret sitesi anlamında ihtiyaçları ciddi farklılıklar gösterebilir.

Bu nedenle, önce ihtiyaçlarınızın belirlenmesi size getireceği avantajlar – maddi ve stratejilerinize uyumu açısından dezavantajlar her haliyle incelenmeli ve araştırılmalıdır.

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on reddit
Share on pinterest
Share on vk
Share on skype
Share on telegram
Share on email

Author

Murat Tan