Canlı Destek

İdeasoft Canlı Destek Modülü Ekleme

İdeasoft Canlı Destek Modülü

İdeasoft panelinden ; Ayarlar > Seo > Arama Motoru Servisleri > Google Analytics & Remarketing alanına si destek kodunu yapıştın. Canlı destek çalışacaktır. Detaylı bilgi almak içinde yazımızı okumaya devam edin lütfen.

Ülkemizin e-ticaret alanında, sunduğu paket sistemler sayesinde gelişime eşsiz ve büyük katkılar sunan İdeasoft canlı destek modülü ile fark yaratmaya devam ediyor.

İdeasoft, e-ticaret konusunda edindiği teknik deneyimler sayesinde, satıştaki sistemlerinin geliştirilmesi, satış sonrası desteği ve farklı e-ticaret sistemi çözümleri ile alıcılarının en üst düzeyde performans sergilemeleri için canlı destek modülü özelliğini de sunmaktadır. Bu modül sayesinde, canlı destek hizmeti sunan yerli ve yabancı bir çok servisin kolaylıkla entegrasyonu mümkün hale geliyor.

İdeosoft Canlı Destek Modülü Nasıl Eklenir?

Birçok e-ticaret sisteminde artık kolaylıkla eklenebilen canlı destek modülü, İdeasoft alt yapılı sistemler için de, birkaç kolay adımla eklenebilmektedir. Bunun için, İdeasoft’un satış sitesindeki teknik destek konularından faydalanabileceğiniz gibi, aşağıdaki adımları izleyerek de kolaylıkla sizde yapabilirsiniz.

Öncelikle, fonksiyonları ile sizin platformunuzun tam ihtiyacı olan bir canlı destek hizmeti sunan servise karar vermeniz gerekiyor. SiDestek özellikle canlı destek konusunda gelişmiş özellikleri ile seçimlerinizde liste başı olarak tavsiye edilmektedir.

Nasıl başlarız?

SiDestek canlı destek sistemine, öncelikle kurumsal mail adresiniz ile bir kayıt oluşturmanız gerekiyor. Oluşturduğunuz kayıt sonrasında, hesabınızı aktif etmeniz istenecek genellikle. Mailinize gelen aktivasyon mailine tıklayarak, işlemlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kurulum :

 • SiDestek canlı destek servisinin web sitesi üzerinden, öncelikle üyelik açmanız gerekmektedir. Bu kısa işlem, basit bir form aracılığı ile saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilir.
 • Kayıt sonrası, hesabınızı aktif hale gelmesi için, kayıtta kullandığınız mail adresinize gönderilen “ Aktivasyon Bağlantısı” linkine tıklamanız gerekmektedir.
 • Aktif ettiğiniz hesabınızla, şimdi tercih edilen servisin üye paneline giriş sağlayınız.
 • Web sitesi adresi, operatör bilgileri, birim yapılandırması, otomatik mesajlarınız ve diğer yönlendirilen alanları doldurduktan sonra, size bir JS kodu ( Java Script kodu, canlı destek modülünü, web sitenizle anlık olarak entegresini sağlar. Bu kodu, işlemlerinizde o aşamaya geldiğinizde, kullandığınız İdeasoft yönetim panelinde, gerekli alana yapıştırarak kaydet diyebilirsiniz.)
 • İşlemleri bu aşamada, sonlandırmaya çok yakınsınız.
 • Eklediğiniz kod sayesinde, e-ticaret sitenizin ara yüzünde genellikle sağ alt tarafta bir ikon belirir.
 • Bu ikon, ziyaretçilerinize görülen canlı destek hizmeti ikonudur. Artık herhangi bir iletişim gereksiniminde, ziyaretçileriniz bu ikona tıklayıp gerekli bilgi ve birimi seçerek sizlerle iletişime geçebilir.

( İdeasoft, gelişmiş bir e-ticaret yazılımı alt yapısına sahiptir. Bu alt yapı üzerinde; bu tip ekstra özelliklere uygun şekilde, ayarlamaların tamamı yönetim paneli içerisindeki hazır alana eklenecek sadece ufak bir kod ile, yukarıdaki işlemlerin içerisinde yer alan kod ekleme işlemini de, 1 dakikadan kısa sürede bu sistem özelliği sayesinde halledebilirsiniz.)

Canlı Destek Yönetimi

Sahip olduğunuz e-ticaret sitesine, SiDestek canlı destek modülünü ekledikten sonra, canlı destek servisinin web sitesinden, her gün giriş yaparak canlı desteğinizi aktif edebilirsiniz. Genellikle, ilk etapta karmaşık gibi gelen bu yönetim panelleri, aslında oldukça pratik kullanım özelliğine sahiptir.

Bu paneller üzerinden;

 • Site ziyaretçilerinizi izleyebilirsiniz.
 • Destek talepleri halinde, görsel olarak yazı alarmı veya sesli bildirim ile haberdar edilirsiniz.
 • Canlı destek taleplerini, üzerini tıklayarak sohbet sayfası şeklinde açabilir ve destek hizmetinize başlayabilirsiniz.
 • Dilediğiniz şekilde; otomatik yanıtlayıcılar, tetikleme mesajları , karşılama mesajları vs.. gibi ayarlamaları servis içerisindeki modül yönetim alanlarından yapabilirsiniz.
 • Yazışma arşivlerine, puanlamalara, Offline ( Servis Dışı ) anında açılan bildirimlere; sistem paneli üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve gereken işlemleri yapabilirsiniz.

Panel Özellikleri ve Ücretli & Ücretsiz Paket Seçimi

Panel içerisinde; ayrıca yönetici ayarlarını, farklı birimler oluşturulması ve her birim için yetkili operatör hesaplarının oluşturulması ve bilgilerinin ayarlanması, farklı birimler açılması, oto yanıtların oluşturulması, ikon ve sohbet sayfası font & görsellerinin ayarlanması gibi birçok alternatif ayarı bulabilirsiniz.

Fakat unutmamalısınız ki; Operasyonunuz için gerekli tüm ihtiyaçları uygun paketi ( ücretli ) seçerek SiDestek canlı destek hizmetinizi aktif etmeyi unutmayınız.

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on reddit
Share on pinterest
Share on vk
Share on skype
Share on telegram
Share on email

Author

Murat Tan