Ticimax Canlı Destek Kurulumu

Ticimax Canlı Destek Kurulumu için panele gelip adımları uygulayın; Tasarım Ayarları> Footer tasarım alanına si destek JS kodunu eklediğinizde sistem çalışır. Canlı destek hakkında genel bilgi almak içinde sayfamızı linkten inceleyebilirsiniz => https://www.sidestek.com/canli-destek/  Eğer kurulum kısmıyla ilgili kapsamlı bilgi almak istiyorsanız da  2 dakikanızı ayırarak yazımızı okumanızı öneririz.

Ülkemizde, e-ticaretin yaygın hale gelmesi ve kurumsal firmaların geleneksel ticaret hayatlarını internet ortamında rahatlıkla sürdürebilmeleri için; yerli yazılım firmalarından biri olan Ticimax ‘da oldukça gelişmiş e-ticaret sistemleri sunmakta ve geliştirmeye devam etmektedir.

Yerli veya yabancı e-ticaret sisteminizin tercihi ne olursa olsun, elbette kolay kullanımı, ücret açısından ideal paket fiyatlarına sahip, özellikleri açısından ihtiyaçlarımızı tam olduğu gibi karşılayabilecek özelliklerde olması çok önemli. Bu açıdan, birçok alternatif paket seçeneği ile Ticimax, e-ticarete atılacakların veya varolan sistemlerini daha iyi bir alt yapıya taşımak isteyenler için oldukça uygun bir alt yapıya sahiptir.

Bu özellikler açısından, e-ticaret sitelerinin son zamanlarda sıkça ihtiyacı olan canlı destek modülü de, Ticimax’ın satışta olan sistemlerinde kullanılabilir durumda.

Canlı Destek Modülü Kurulumu

SiDestek canlı destek servisi öncelikle kapsadığı özellikleri bakımından e-ticaret sitenizin tüm operasyon faaliyetlerine uygun bir canlı destek servisidir. Ülkemizin yerli yazılım alanında gelişmesi, SiDestek gibi global örneklerinden hiçbir farkı olmayan canlı destek sistemleri geliştirmesine de olanak sağlıyor. Bu nedenle, sitelerinizin canlı destek hizmeti veren, SiDestek’i ayrıca tavsiye etmekteyiz.

Kayıttan kuruluma, hizmet kullanımından kapsadığı genel özelliklere kadar, özellikle e-ticaret sitelerinde canlı destek hizmetini sorunsuz ve profesyonel çözümler ile SiDestek’ten edinebilirsiniz.

Canlı Destek Kurulumu

SiDestek canlı destek servisi hizmetlerden faydalanabilmeniz için bir kayıt işlemine ihtiyaç duyar. O nedenle, SiDestek canlı destek sistemi servisinin web sitesinden; kurumsal e-posta hesabınız aracılığı ile kayıt formunu doldurarak hesap açmanız gerekecek.

  • Kayıt sonrası, kullandığınız e-posta adresinize bir aktivasyon bağlantısı gelecek. O bağlantıya tıklayarak, üyeliğinizi aktif edebilirsiniz. Üyeliğiniz aktif olduktan sonra, servisin web sitesi ara yüzünden, canlı destek servisi yönetim panelinize ulaşabilirsiniz.
  • Panele girdiğinizde, sorumlu operatör ve üye sahibi olarak, yönlendirmelerle istenilen bilgileri eksiksiz olarak girebilirsiniz. Web sitesi adresiniz, yönetici bilgileri, varsa operatör isimleri ve açılacak birimlerin açılması gibi işlemleri panel üzerindeki yönlendirmeler veya canlı destek sistemlerinin yardım sayfalarında yer alan bilgilere göre düzenleyebilirsiniz.
  • İşlemlerin son aşamasında, web sitenize eklemeniz gereken bir JS Kodu karşınıza gelecek. ( Java Script kodu, servisin kullanılabilmesi için, web sitenizdeki ilgili alana yapıştırılarak kaydedilmelidir. Kodun girileceği alan, kullandığınız e-ticaret sistemlerine göre farklılık gösterebilir. Bu aşamada, e-ticaret paketinizi aldığınız servisin yardımcı dokümanlarından bilgi edinebilirsiniz. Ticimax’da ise, bu özellik için özel bir alan mevcuttur. O alana, kodu girip kaydet demeniz yeterlidir.)

Ticimax, gelişmiş bir e-ticaret yazılımı alt yapısına sahiptir. Bu alt yapı üzerinde; bu tip ekstra özelliklere uygun şekilde, ayarlamaların tamamı yönetim paneli içerisindeki hazır alana eklenecek sadece ufak bir kod ile, yukarıdaki işlemlerin içerisinde yer alan kod ekleme işlemini de, 1 dakikadan kısa sürede bu sistem özelliği sayesinde halledebilirsiniz.)

Not: Bu işlem esnasında, eğer kullandığınız e-ticaret sisteminin yönetim panelinde özel bir alan yoksa kodun hangi alana eklenmesi konusunda servis sitesindeki bilgilerden veya internette araştırma yaparak faydalanmanız gerekecek. Ticimax, bu tip servisler için yönetici panellerinde özel alanı olan bir sistemdir.Kurulum sonrasında, artık web sitenizin ara yüzünde canlı destek hizmetinizin varlığı bildiren ikonu görebilirsiniz. Bu ikon, web sitesi ziyaretçileriniz tarafından; soru & sorun ve diğer iletişim amaçları için, direkt olarak canlı destek operatörü ile iletişim kurmasını sağlar.

Canlı Destek Sistemi Panel Kullanımı

Canlı destek hizmeti servisi, farklı özelliklerde ücretli veya ücretsiz paket seçenekleri sunmaktadır. Bu nedenle, e-ticaret sistemlerinde özellikle gerekli olan daha komplike özellikler açısından, SiDestek’te yer alan özellikler tarzında gelişmiş servis paketlerini tercih etmenizi öneririz.

Seçilen servislerin, web sitelerini ziyaret ederek panele giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Kayıtta kullanılan e-posta adresi ve şifre ile panelinize giriş yapın.
  • Giriş ekranı sonrası, panelin ara yüzü karşınıza gelecektir. Sol alanda veya ekran üzerindeki kısa yol butonları ile özelliklere erişebilirsiniz.
  • Panel ekranın, ziyaretçilerinizin web sitesi içerisindeki davranışlarını ( sayfalar arası geçiş, kayıt form alanını ziyaret, sepet veya ürün kategorileri arasındaki faaliyetler vs. ) izleyebilirsiniz.
  • Canlı destek talepleri anında, panelinizde ikon veya renkli yazı bildirimleri ile sesli bildirimler belirir. Bu, web sitenizin ara yüzünden bir ziyaretçi veya üyenizin sizinle iletişime geçmek istediği anlamına gelir.
  • Bu bildirimler üzerine tıklayarak, sohbet ekranına ulaşabilir ve destek taleplerine yönelik soru & sorunların yanıtlarını karşınızdakine iletebilirsiniz.
  • Aynı zamanda, paneliniz içerisinde geçmiş sohbet arşivi, puanlamalar, sistem ikon tasarımı ve daha birçok farklılık istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz.
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on reddit
Share on pinterest
Share on vk
Share on skype
Share on telegram
Share on email

Author

Murat Tan